ماساژ قهوه انواع قهوه

قهوه عربیکا

دو سوم قهوه جهان را تشکیل می دهد و در آمریکای جنوبی، مرکزی و سواحل شرقی آفریقا و ارتفاعات ۶۰۰ تا ۲هزارمتری به عمل می آید.

قهوه روباستا

یک سوم بقیه قهوه جهان را تشکیل می دهد و در مناطق شرجی آفریقا و آسیا در ارتفاعات حدود ۶۰۰متر به عمل می آید. طعم قهوه روباستا از عربیکا قوی تر است به همین دلیل قهوه روباستا اغلب با قهوه عربیکا مخلوط می شود تا طعمی قوی تر تولید کند.

دانه های گیاه قهوه بعد از بو دادن (رس شدن) و آسیاب شدن آماده فروش می شود، اما گروهی از مردم ترجیح می دهند زحمت آسیاب کردن این دانه ها را خودشان بر عهده بگیرند. به عقیده این عده با این روش می توان قهوه بهتر و تازه تری میل کرد.

مزه و بو دو عامل اصلی در تشخیص قهوه های خوب و درجه یک هستند که تنها از راه تجربه قادر به شناسایی آن خواهید بود و اگر این تجربه را نداشته باشید مجبور هستید به حرف قهوه فروش اکتفا کنید.

انواع قهوه

امروزه انواع قهوه با نام های ترک، فرانسه یا اسپرسو شناخته می شوند. جالب است بدانید نامگذاری قهوه به این نام ها، ربطی با نحوه کشت یا محل کشت آن ندارد. زیرا کشورهای ترکیه، فرانسه یا ایتالیا مزارع کشت قهوه ندارند و قهوه فقط در یک شرایط خاص و در مناطقی که دارای آب و هوای گرم حاره ای باشند رشد پیدا می کند.اصطلاح قهوه ترک از آنجا پدید آمد که ترک ها، اولین کشوری بودند که قهوه را به شیوه ای که خودشان می پسندیدند، پخت و آسیاب کرده و سپس می جوشاندند. ترک ها پودر قهوه را با آب حل کرده، سپس می جوشاندند و بعد از به اصطلاح عمل آمدن قهوه، آن را می خوردند. در این روش، خود قهوه علاوه بر عصاره و شیره آن نیز خورده می شود که برخی معتقدند در درازمدت باعث از بین رفتن پرزهای معده می شود.

قهوه ها بسته به نوع دم کردن با یکدیگر متفاوتند و به طور معمول به سه نوع ۱)قهوه ترک ۲)قهوه فرانسه و ۳)قهوه اسپرسو تقسیم می‌شوند.

قهوه ترک بسیار نرم آسیاب می‌شود (کاملا” پودر) و به وسیله قهوه‌جوش‌های معمولی روی شعله گاز آماده می‌شود و دارای کف روی فنجان و مقداری لرد در ته فنجان می‌باشد.

جازوه ارمنستانی

قهوه فرانسه بر خلاف قهوه ترک زبرتر آسیاب می‌شود و با دستگاه قهوه ساز دم می‌شود به صورتی که قهوه در داخل فیلتر کاغذی مانده و فقط عصاره قهوه به وسیله آب گرم خارج شده و در مخزن دستگاه جمع می‌گردد، قهوه فرانسه مانند چای رقیق و فاقد کف و لرد ته فنجان است و معمولا‌ً در لیوان معمولی سرو می‌گردد.

قهوه اسپرسو نرم تر از فرانسه و زیر تر از ترک آسیاب می‌شود و با دستگاه مخصوص اسپرسو دم می‌شود به صورتی که آب با فشار زیاد از قهوه عبور داده می‌شود و عصاره قهوه به طور کامل خارج می‌گردد ، اسپرسو در فنجان کوچکتر از قهوه ترک سرو می‌شود و کف نازک و روشنی روی آن می‌بندد (اگر دستگاه خوب و قهوه مناسب استفاده گردد) و فاقد لرد است.

 

بازار در حال رشد قهوه

امروزه در صنعت جهانی قهوه ۲۰ میلیون نفر در حال فعالیت هستند و بالغ بر ۴۰۰ میلیارد فنجان در سال قهوه نوشیده می شود، به طوری که تنها در ایتالیا ۵ هزار کارخانه تولید قهوه و ۲۰۰ هزار بار قهوه وجود دارد. ۴۰ کشور در دنیا در کار کشت و تولید قهوه هستند که از میان آنها کشورهای برزیل، کنیا، کلمبیا، هند، لائوس، ویتنام، اکوادور، ونزوئلا، جامائیکا و کوبا برترین تولید کنندگان قهوه دنیا به شمار می روند. صنعت قهوه در ایران نیز با بازار بالقوه ای رو به رو است و بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی را به سمت خود جذب کرده است.

برخی معتقدند اگر تنها ۱۰ درصد از جمعیت ۷۰ میلیونی ایران، یعنی فقط ۷ میلیون از ایرانیان قهوه بنوشند، روزانه باید در ایران ۵۶ تن قهوه مصرف شود، ولی هنوز چای به عنوان یک نوشیدنی سنتی در ایران محسوب می شود و قهوه بیشتر یک نوشیدنی تجملی به حساب می‌آید، اما رو به رشد بودن جامعه جوان ایران نیز می تواند محرکی برای افزایش میزان مصرف قهوه در ایران باشد، زیرا نسل جوان همواره در پی ابداعات جدید و خواسته های جدیدی است و علاقه دارد تا درکنار آداب و رسوم گذشته شیوه های جدید را نیز دربیشتر زمینه ها تجربه کند. بنابراین یک نوشیدنی خوب حتما می تواند جایگزین خوبی برای نسل جدید باشد. این تجربه در کره و ژاپن، ۲۵ سال پیش نیز به دست آمد. زمانی که نسل جدید آنها بر سر کارآمد، قهوه را به عنوان یک نوشیدنی جدید برگزید. قبل از آن اگر از هر ۵ نفر یک نفر قهوه می خورد و ۴ نفر چای، در حال حاضر وضعیت برعکس شده و از هر ۵ نفر ۴ نفر قهوه می خورند و یک نفر چای. رشد مصرف قهوه تنها به ایران محدود نمی شود. طبق آمار به دست آمده در فاصله بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۲ مصرف قهوه در دنیا چیزی حدود ۳۵ درصد رشد داشته است. کشورهای اتریش، بلژیک، قبرس، دانمارک، فیجی، فنلاند، آلمان، یونان، ایرلند، ایتالیا، ژاپن، نروژ، سوئد، سوئیس، آمریکا و انگلیس، بزرگترین واردکنندگان قهوه در سال ۲۰۰۲ بوده اند که مصرف آنها در این سال حدود ۸۲ میلیون کیسه ۶۰ کیلویی قهوه بوده است.

 

تهیه و تنظیم: اشکان قلی بیگی

 

تهیه و تنظیم: اشکان قلی بیگی

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn